Naše úžasné Vánoce

25. prosince 2014 v 13:54 | Naranique |  Články
Takže, když to sem píšou všichni, tak já taky, protože taky máme pár dobrých příhod.

Před Vánocemi
S cukrovím jsme dobří, pekli jsme už v listopadu - ty již zmíněné perníčky. Ale aby se neřeklo, ztuhly tak, že když se s tím perníčkem prásklo o kachličky jako v Pelíškách skleničkou - nezlomil se. Naštěstí za ten měsích změknout trochu stihly, ale potom byl ještě problém s polevou. Byla moc tekutá, ale došel nám cukr. Tak máma (trochu nachlazená) musela pro moučkovej cukr až do Šantovky (bydlíme v Olomouci na náměstí), protože v nedaleké Bille jim došel. Potom jsme teda cukr přidali, ale zase byla tuhá. :D Nakonec jsme to teda nějak zvládli, ale na tolik perníčků jí bylo málo, takže asi za tři dny jsme dělali polevu znovu, tentokrát jí bylo prozměnu moc (skončila v záchodě). Perníčky už teda byly, ale ještě sultánky. S nima se nic moc nestalo, jenom se jedna várka spálila (jíst se dá i tak). Víc cukroví neděláme, protože když jsme dělali, nikdo to nejedl.

Sorry že je to otočený, ale to samo. To jsou ty slavné perníčky, ještě bez polevy. A máme TARDISy, Daleky i kolečka s Gallifreyštinou! Jo, a je jich víc, než to vypadá na té fotce.

Dárky: Tak ty jsme sháněli ještě i třiadvacátého. Nemohli jsme nikde sehnat obvyklé tepláky pro tátu (on je chce!) a máma nenašla knihy ze seznamu, kterej jsem jí dala. Jako vždy. Nakonec bylo ale všechno sehnáno a dárky koupeny. (My totiž děláme všechno na poslední chvíli - den před Whoconem jsme sháněli druhej spacák a prali povlaky na polštářky s paměťovou pěnou. A zásadně nečteme návody, vždycky hned skončí v koši. Jako u Doktora.) Stromek máme umělej, zdobili jsme ho týden před Vánocema. Baňky máme plastové, ale stejně se jedna rozbila. To se povede fakt jenom mně!

24. 12.
Kapra neděláme, v naší rodině se nenajde nikdo, kdo by měl rád ryby. Tak máme kuřecí a sójové řízky (táta je vegetarián), květák a celer (nepřipomíná vám hlavu Ooda?). Vstávali jsme asi v půl dvanácté, babička v jednu. To ještě nijak hrozně nevypadá, kdyby neměla babička za úkol v šest vyndat maso z mražáku a dát ho na topení. Nedala si budík. Tak jsme ty řízky vyndali v jednu, dali je na to topení (přidali jsme na 25) a doufali, že se budou dát aspoň oddělit. Nakonec jsme je dali do mikrovlnky a rozmrzly, tak jsme všechno obalili a osmažili. Potom už se nic nestalo, akorát jsme se všichni totálně přejedli. Potom jsme si pustili televizi - ale místo pohádek vánoční speciály Doctora Who, z flashky na videu. Stihli jsme první tři. Ano, i babička se dívá, všichni jsme Whoviani. Potom byly dárky. Táta dostal jako vždy PTP - ponožky, tepláky, pyžamo. Máma šicí stroj (aby se nemohla vymlouvat, že pořád nezašila to prostěradlo) a nějakou kosmetiku; babička knížku, skleničky, medvěda jako ucpávač mezer u dveří, docela legrační dalekovitou solničku, kilo sušených švestek, pytlík sušenek a šampus (byl to bůhví jakej super hyper sekt, ale byl dost odpornej). U mě už toho bylo víc - deset knih, tisíc korun,nádherně barevnej lapač snů, parfém, stejnou kosmetiku jako máma, cementovou sošku sovy (děsně těžkou, navíc se na ní bude jenom prášit), červený motýlek, klíčenku s K-9, dva gumové náramky z DW, trička, plyšovýho draka Bezzubku (možná už jsem na to stará, ale...), přívěšek s hodinama a náušnice k tomu a další čtvery náušnice. A co bylo nejlepší? Půl kila pistácií! Když jsem ten pytlík vytáhla z tašky, začala jsme se hrozně smát a máma taky. A pak všichni. Po dárcích jsme si pustili ze záznamu Princeznu se zlatou hvězdou a Pelíšky (věřili byste, že jsme to za těch patnáct let nikdy neviděla celý?). Všichni šli spát po půlnoci.

Dneska si zase pouštíme vánoční speciály a snad už se nic nestane! A ano, to se vážně stalo, nevymyslela jsem si to! :)

P.S. U nás se žádné tradice jako olovo, lodičky se svičkou, jablka atd. nedodržují. Ani koledy. Vánoce vlastně nemáme rádi, jenom to jídlo, dárky a stromek (ten uklízíme v únoru).

A pod článkem je anketa, tak hlasujte!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

( Jak) Slavíte Whovianské Vánoce?

Neslavím 33.3% (2)
Perníčky TARDIS, Dalekové... 0% (0)
Vánoční speciály 0% (0)
TARDISky na stromečku 16.7% (1)
Všechno dohromady 50% (3)

Komentáře

1 Naranique Naranique | 25. prosince 2014 v 15:03 | Reagovat

* přidali, náušnice

2 Naranique Naranique | 25. prosince 2014 v 17:08 | Reagovat

P.P.S. smažené i bramborovej salát nám zbyly i na dnešní oběd, takže jsme se přejedli zase. :)

3 Simona Gray Simona Gray | Web | 26. prosince 2014 v 17:36 | Reagovat

Hello Sweetie, tak teda máme deal. Po tvoju dušu si prídem o desať rokov.

4 Naranique Naranique | 28. prosince 2014 v 13:58 | Reagovat

ok :D

5 Plačící anděl Plačící anděl | Web | 10. ledna 2015 v 8:57 | Reagovat

Celá rodina Whovianů? To je vážně dobrý, to chci taky. Bratr má sice DW rád a mamka se dívala, když to šlo v televizi, ale všichni pořád říkají, jaká je to blbost. :D
Deset knih! A to jsem si říkala, jak moc jsem jich dostala já. (Pět.)
To jsi měla skvělý Vánoce, já teda taky, i když ne tolik Doctorovský. Dostala jsem dva plakáty (11+Clara a 12+Clara) a Závoj smutku. :-)
Děkuju za komentáře!

6 Naranique Naranique | 10. ledna 2015 v 13:44 | Reagovat

Ona babička má ráda spíš Classic, ale Whovian je. Ty plakáty, co píšeš mám taky a ještě 4 další, od narozenin a Závoj smutku z Whoconu :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama