Doktor a trojitá vánoční invaze part 2

10. ledna 2015 v 16:37 | Naranique |  DW fanfikce
Nudím se a nemám co dělat, tak sem napíšu ještě dvě už napsané jednorázové povídky, z DW of course. Ta první je slíbené pokračování PP #3, se zbylými dvěma slovy sněhulák a ježek. I když, možná to úplný konec tohohle příběhu není, konec je otevřený, tak uvidíme...


Část 2

"Tam dole někdo šel, otevřel ten poklop a vlezl dovnitř. K-9, myslím, že jsme je našli!" "Skenuji a potvrzuji, pane." odpovídá robotickým hlasem K-9. "Jo, bezva, super, tak jdeme dolů!" Doktor sonickým šroubovákem otevřel malou branku vedoucí ke schodům a seběhl dolů, K-9 je přeletěl a společně se vydali do chodeb pod městem za tou osobou. Ten člověk naštěstí nešel moc rychle, takže ho dohnali a pomalu se plížili za ním. Po chvilce dorazili k ještě větším dveřím a opět nenápadně vklouzli (K-9 spíš vjel) dovnitř, schovali se za velký závěs a poslouchali. Doktor zašeptal ke K-9: "Pšt, nic neříkej, ten tvůj kovovej hlas by slyšeli. Je to Velká inteligence a ti jeho sněhuláci. Takže taky neumřel a vyrobil si další smrtící sníh. Zabydlel se tady v té místnosti, aby ho nikdo nenašel, a má tu další stromky a anděly, přitom by s tím neměl mít nic společného... Ale jsou tu, je jedno, jak se sem dostali, hlavně je musíme zase dostat pryč. Nebo prostě cokoliv udělat. Máš nějaký nápad?" "Zničím je svou laserovou zbraní, pane." "No jo, to by šlo se stromky a anděly, ale co ti sněhuláci? Viděl jsem je už jednou, nedávno. Kdyby byli jenom venku, stačilo by si myslet, že tají, ale takhle? Velká inteligence na ně myslí, takže tohle nepůjde. Rozpustit je teplem? Mohl bych tu zatopit s pomocí šroubováku a potom s ním i rozbít ten stroj, kde sníh vyrábí. Jasně, to by šlo, ale co Velká inteligence sám? Pořád je v těle doktora Simeona. Myslel jsem, že zmrzl a zemřel! Ale to potom, teď na ty ostatní. K-9?" "Moje zbraň má dostatečnou energii na zničení všech, pane." "Tak to udělej, odsud. Já zvýším vytápění, rozpustí se sněhuláci i sníh samotný v tom stroji."

K-9 tedy zničil stromky i anděly a ve stejný okamžik Doktor v místnůstce zatopil na 40°C a to sněhuláky rozpustilo. Ale to už o nich Velká inteligence věděl, takže museli z po za závěsu vylézt a Doktor musel rychle vymyslet nějaký plán, co s Velkou inteligencí. "Vida vida, Doktor! Copak ti to minule nestačilo? Mě znovu neporazíš!" "Tebe možná ne, ale sněhuláci a ostatní poskoci už jsou pryč. A za chvíli bude moc horko i tobě a nakonec musíš vylézt ven. Tam už na tebe bude čekat překvapení." Doktor už plán vymyslel - K-9 svým počítačem zavolal Vastře, Jenny a Straxovi, kteří se okamžitě vydali Doktorovi na pomoc. Ten teplotu v místnosti zvýšil ještě víc, takže byl na chlad zvyklý V. I. za chvíli tak oslabený, že už nemohl nikomu ublížit a byl by se možná i rozpustil, ale Doktor ho nechal jít ven do zimy, protože tam už na něj čekal jeho Paternoster gang, oni ho zajmou a odvezou do jejich domu. Doktor ho chce vrátit do jeho času a stejně tak K-9 do jeho, za Sarah-Jane. Všechno se snaží vždy vyřešit mírovou cestou, i když to je někdo tak zlý, jako Velká inteligence, nerad musel někoho zabít. Ovšem ty stromky a andělé byli jen stroje, to mu problém nedělá.

***

"Straxi, výborně, chytil jsi ho! A co to proboha máš v ruce? Ježka?" "To je mechanický stopovací stroj. Tak jsme vás našli. Musíme být nenápadní." "Ježek v Londýně o Vánocích moc nenápadný není, ale to je jedno. Jdeme do TARDIS, parkuju tam nahoře." "Nemám tohohle lidského červa zničit granátem, pane? Už jednou nám dost zavařil!" "Ne, Straxi, žádné granáty! A pojď už." "Doktore, nevysvětlil jste nám, co je tohle." říká madam Vastra a ukazuje na K-9. "To je K-9, můj robotický pes z 51. století. Teda, byl můj. Teď už patří Sarah-Jane, tady se ocitl stejně, jako V. I. a ti ostatní. Vlastně vůbec nevím, jak. Za tím bude ještě něco jiného! Ale co, co?" "Nevíme, Doktore, ale prozatím jsme v bezpečí, ne?" odpověděla Jenny Flint. "To nevím, Jenny, to nevím. Nejsem si tím vůbec jistý."

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Oblíbený Doktor?

první 10% (1)
druhý 0% (0)
třetí 0% (0)
čtvrtý 10% (1)
pátý 0% (0)
šestý 0% (0)
sedmý 0% (0)
osmý 10% (1)
devátý 10% (1)
desátý 20% (2)
jedenáctý 30% (3)
dvanáctý 10% (1)

Komentáře

1 Anie Anie | Web | 10. ledna 2015 v 17:52 | Reagovat

Pěkné, těším se, jestli bude nějaká další část :-)

2 Naranique Naranique | 10. ledna 2015 v 18:22 | Reagovat

Možná, jestli mě něco nového napadne :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama