Gallifreyanka: 1. kapitola - Rassilon se zbláznil

5. ledna 2015 v 17:16 | Naranique |  Gallifreyanka
Jak jsem řekla, tak taky činím, tady je 1. kapitola. Zítra další. Prvních pár kapitol jsou spíš krátké, ale potom už to má i 15 - 16 normostran. A ty gallifreyské dny atd. jsem si vymyslela, takže přesně to není, ale to je jedno, ne? Hlavní je přece příběh. :)


1. kapitola - Rassilon se zbláznil


Velké tržiště, Arcadia, Gallifrey, rok 8 004 365 598, 35. 8.

Paní Marna
Je krásný, slunečný den, obě slunce pálí do tváře, tak, jak by to v Létě mělo být. Na Tržišti je dnes kupodivu plno, všude samá hlava vyčuhující z červených plášťů. Dneska se prodává hodně, dokonce mi došlo těsto na placky, musela jsem udělat nové. Taková tržba byla naposledy, když ještě… to je jedno, přišel zákazník, nějaký bohatý, z Rady. "S čím to bude, pane?" "S masem a charangovou omáčkou, prosím." povídá ten boháč. Tak mu smažím tu placku a najednou se tu přede mnou objeví TARDIS. Hm, dneska jsou tu dřív, je teprve půl dvacáté. "Ááá, paní Equinaran a Zephanii, jak se dnes máte, zase na cestách?" "Ano, paní Marno, ale konečně mi přestaňte říkat Equinaran, pokaždé vám musím připomínat, že už od té doby, co jsem dokončila Akademii, se jmenuju Naranique! Ale jinak se máme dobře, dneska to byla jenom potyčka Sontarana s nějakými Asgardskými válečníky, vyřešilo se to mírovou cestou, jenom nechápu, jak se Sontaran ocitl na Asgardu, schopnost cestovat mezi světy jim chybí, navíc jsme nenašly žádnou loď, tohle pro mě bude vždycky záhada…" Moc milá žena, Equinaran, totiž Naranique, i ta její sestra. A Naranique je blondýna, což se tady vidí opravdu málo kdy. Jsou vysoké, hubené, takové pěkné, vždycky vyčnívaly z davu, ty jejich hlavy s dlouhými, rovnými vlasy… Ano, jsou v Radě, paní Naranique má dokonce velmi vysokou pozici - je Kardinál, ale vůbec ji to nezměnilo, jako třeba tady toho. Vždycky platí tolik, co "obyčejní" Páni času, přitom členové Rady mají výhody, a navíc je příbuzná s Lordem Presidentem Rassilonem… A pořád cestují. "Vesmír je samá záhada, však to víte… A co si dnes dáte, jako obvykle, dvakrát placku s masem a extra porcí maltiok? …Tady to máte, pane. Dvě jednotky." "Ano, však už nás znáte…" odpověděla Zephanii a usmála se. Mezitím, co paní Marna připravovala placky, přišla Naranique naléhavá zpráva na komunikátor. "…Zeph, omlouvám se, ale musím na zasedání, je to naléhavé! Vezmi mi to domů, dám si později! Nashle, paní Marno!" A už zase utíká. Jako vždycky.

***

Zasedací místnost Vnitřní rady, jednání o válce vyvolané Daleky

Naranique
"…takže Dalekové? To se dalo čekat, že poruší dohodu jako první. Ale to je vážné, doopravdy nám vyhlásili válku? Jestli prolomí obranu - což by se nemělo stát - nezvládneme to! Pane, s Daleky se nedá bojovat! Vím, máme regenerační výhodu, ale stejně, to je šílenost! Musí to jít vyřešit nějak jinak, jednou jsme se dohodli, podruhé to půjde taky!" Jenže Naranique věděla, že ne. Věděla, že to bude dlouhé, kruté, a… Páni času i Dalekové nakonec budou zničeni, všichni dohromady, Doktor, on to udělá… a ten den bude roku 8 004 365 901. Za 303 let. Tak dlouhá bude válka. Poslední velká časová válka, protože potom už nebude nic. Žádná Gallifrey, žádní Dalekové. A to jméno už zůstalo. "…Presidente Rassilone, mějte rozum! Přece se nemůžeme pustit do války s DALEKY! Bude to jistá smrt pro všechny!" "Ano, paní Naranique má pravdu. Nemůžeme dopustit válku. Musíme se poradit alespoň s celou Radou, nemůžeme jim prostě jen tak oznámit rozsudek jisté smrti!" přidá se k ní pan Kristoph, takový moc chytrý muž, i když trochu nesmělý. "Už jsem rozhodl! Já jsem tu prezident, ne vy! Dáme jim na frak, přes obranu se nedostanou, nic se nestane, oni odletí a vše bude v pořádku!" Lord President Rassilon si pořád tvrdohlavě stojí za svým, že Dalekové se přes obranu a že se nic nestane, takže s válkou souhlasí. "Jak si můžete být tak jistý, že se přes barikádu a ochranné pole nedostanou? Jsou to přece Dalekové, géniové! Ti si poradí i s mrtvým bodem, umí rozkódovat úplně všechno!" "Nesmysl! Dejte vědět vojákům, ať sledují dění nad ochranným polem, uvidíte, že se sem nedostanou. Výzvu přijímám. Konec diskuse, je rozhodnuto! A jestli se vám to nelíbí, nemusíte tady vůbec být. Ale to byste byli prohlášeni za zrádce a popraveni, tak si vyberte. Běžte, konec schůze. Naranique, zůstaň zady ještě chvíli. Musíme si promluvit." "Jak si přeješ, ale stejně to neschvaluju." "Chtěla jsi to místo? Chtěla. Dostal jsem tě sem? Dostal. Tak si nestěžuj. Bude válka a hotovo." Bla, bla, bla… "Hele, musím ti něco říct. Když jsem byla na Zasvěcení a podívala jsem se do Časového víru, viděla jsem tam…" Radši ne, stejně by nevěřil. "Co? No, řekni. …Tak ty máš taky dar vidění? Jako tvoje pra prababička." Teď vytahuješ rodinu, co? A kdy se o nás zajímal? Kdy? "Jo, mám. Nechtěla jsem ti to říkat, měla jsem strach. Ale neodbíhej od tématu, nehraj si, že tě to zajímá, vím, že ne. Tebe zajímá jenom ta pitomá válka. Nemá cenu se o tom bavit, stejně mě neposlechneš. Konec, odcházím! Měj se."

O 5 minut později, dům Naranique a Zephanii

Zephanii
Konečně, Nara už přišla z jednání. Ale tváří se naštvaně, to je divné. "Co se stalo tak naléhavého?" "To ti nemůžu říct, Zeph. Ale dozvíš se to zítra, Rassilon to vyhlásí. Jenom ti řeknu tohle: úplně se pomátl. Vážně, to, co udělal je hrůza." No, to není žádná novinka, měly by být volby, jenže Rassilon se vlády nevzdá. Však ho taky moc dobře známe.

36. 8.

Zasedací místnost Nejvyšší rady, po rozpuštění schůze

"COŽE?! Dalekové vyhlásili Pánům času VÁLKU? A Rassilon přijal výzvu? S Daleky není možné bojovat!" Tak tohle jsem opravdu nečekala. Vždycky jsem věděla, že Rassilon je trochu šílenec, ale až tak? Přijmout výzvu Daleků a pustit se s nimi do války? "Zeph, vždyť jsem to říkala, zbláznil se." To má Nara teda zatracenou pravdu. "A my, jako Nejvyšší rada, máme ještě svolat všechny jednotky a rozšířit zprávu po celé planetě?" "Jenom po jižní půlce." "Tak po půlce planety, není to jedno, Naro? No dobře, spojíme se s ostatními městy, pošli zprávu Junne a Kristophovi, pomůžou nám." Tak to celá Rada vyhlásila a za pár dní to věděl už úplně každý Pán času. Že bude válka, kterou je nemožné vyhrát. Ale Naranique a Zephanii měly plán. Chytrý, ale trochu nebezpečný plán, který je skoro nemožné provést.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama