Gallifreyanka: 12. kapitola - Telefon? Tak brzo?

21. ledna 2015 v 15:48 | Naranique |  Gallifreyanka
No, zas tak dlouho to netrvalo. Jenom čtyři dny, ale ve skutečnosti tak tři hodiny. Ale ve čtyřech dnech. A dneska je tu úvod do další kapitoly s jiným seriálem, ale jinak pořád navazuje na dvě předchozí. Je trochu krátká, ale aspoň jich bude víc. :) Kapitolu bych měla skoro dopsanou už včera, ale dneska jsem psala olympiádu z matiky, a asi všichni víte, že učení je důležitější.

Perníčky už zase trochu jím, ale jenom tři, takže se nezlobte, ale to na příběh není, vždycky jenom tak na jednu větu. Loni jsem s perníčkama vydržela až do konce, ale tentokrát to jaksi nevyšlo.
12. kapitola - Telefon? Tak brzo?

Dům Naranique, 2014, 10. 10., 14:25

Už tři dny se nic neděje, práce není… Ale jsem ráda, každej den vyhánět mimozemšťany z týhle planety je docela fuška. Asi si pustím televizi, za 5000 let vysílání tam přece něco být musí. Na té Zemi je docela nuda, proč jsem tady vlastně zůstala? Asi proto, že už jsem tady byla, no. A Doktor to tu má rád. A kam bych taky šla? Na moc planetách jsem zatím nebyla, pro Pány času neobyvatelné, anebo by mě tam stejně nechtěli… Ccccrrrrrr ccccrrrrrr! "Telefon? Tak brzo?" Nikdo jinej než Jack moje číslo nemá, takže to musí být on! "Ano?" "Tady Jack Harkness. Naro, máme případ. Potřebujeme tě, ve třech to nezvládneme. Vlastně, spíš pět lidí bychom potřebovali, ale čtyři budou stačit. Přileť na základnu." Takže chcete odvoz, jo? Mohla bych v TARDIS letět rovnou na místo. "A o co jde?" "V Little Rock v Arkansasu zaútočili Mapleonové. Zabili už pět lidí a bude to pokračovat, dokud se jich nezbavíme." Arkansas? USA? No, ale Mapleonové jsou zákeřní, někdo by je měl vyřešit. My to doufám nebudeme. "V Americe? To snad není náš rajón, ne?" "No, ne, ale SHIELD je nedostupný a MIB o nich ještě neví. Takže tam musíme my." Ach jo, na Mapleony bych si troufla s jiným Pánem času, ale lidi? Vždyť Jack a Gwen jsou přece nesmrtelní, tak to půjde! "No dobře, jsem tam hned." Stejně tady nemám co dělat. Ale musím vzít v TARDIS pár zbraní a jiných věcí. Ani Torchwood nemá techniku na Mapleony.

***

"To bylo opravdu hned!" Jasně Jacku, zvykni si, mám stroj času! "Říkala jsem to. Tak kde přesně jsou?" "To… nevíme. Jsou v městečku Little Rock, ale ve které ulici nebo tak, to jsme opravdu nezjistili." Proč? Amerika je od Cardiffu daleko? Nejnovější přístroje najdou cokoliv na celé Zemi. "Dobře, mám nějaké přístroje, které by to uměly zjistit. A taky pár zbraní. Ale jedna věc, Iantoa bych tam nebrala. Jsou to zabijáci a jdou po lidským mase, okamžitě by bylo po něm. Vy dva jste nesmrtelní a já Paní času, takže je zvládneme, ale on ne." To bych tady ještě musela pracovat naplno… "Ale já…" "Bez řečí, Ianto, slyšel jsi, co říkala. Zůstaneš tady." To jsem si myslela, že bude chtít jít s náma. "Dobře, šéfe." "A kolik jich tam je?" Doufám, že míň než pět. "Dva nebo tři." "Uf, díky bohu. Budeme se muset rozdělit. Ty sledovací čočky máte jedny?" "Jo, jedny." Jak taky jinak. "To nevadí, mám brýle, který umí to samý. Gwen si vezme čočky a bude vysílat mně, já a ty ty brýle - já budu vysílat tobě a ty zase Gwen. OK? Jdeme do TARDIS, zbraně mám. Obyčejný pistole by na ně nefungovaly. Prohledáme to tam všude, a když jeden z nás nějakýho najde, musí ho zabít, žádnej soucit." "Nejsem Doktor, zabil bych je, i kdybys mi to neřekla." "Jo, jasně. Jen tak pro jistotu. Vemte si tyhle vysílače a dejte si je do ucha, ať se slyšíme. Potom tyhle mobilní přijímače, tam se ukáže obraz. Počítač s sebou tahat nemůžem. Já půjdu na severozápad, Jack na jih a Gwen na severovýchod. Dotazy?" "Ne, všechno jasný." "Gwen?" "Rozumím." "Tak fajn. Jdeme na ně!"

Naranique se svou TARDIS přistála na něčem jako náměstíčku přibližně uprostřed města - loď se zhmotnila jako modrá dodávka. "Takže, plán znáte. Nemusím to opakovat, že?" "Ne." "Tak hodně štěstí. Musíme je dostat, je jedno, jak to uděláme. Ale nejdřív bychom se měli poptat místních na ty vraždy. Třeba je takhle najdem líp. Tak běžte, já se ještě poohlídnu tady." Tak copak to tu máme? Sonda mi ukazuje, že tu byli a odsud šli na sever. Podívám se tam a varuju Jacka, ten šel tamtudy. "Jacku, šli tvým směrem a pořád nahoru, tak tu oblast pořádně prozkoumej." "Rozkaz!" Výborně. Já to prozkoumám tady, ale radši opatrně. Zbraň do ruky, pro jistotu. Mapleonové jsou krvelační válečníci, hned zaútočí.

***

"Jacku, tak co? Našel jsi je?" "Jo, jednoho jsem dostal, ale ti ostatní utekli. Zaútočil na mě, ale nezranil. Však jsem taky nesmrtelnej." "Jo, to je fajn. Tak ještě dva. Sleduju. Gwen nic nemá. Končím." Dva. Dva Mapleonové. Na tohle městečko. A tři lovce. Myslím, že to dopadne dobře. Musí to dopadnout dobře. Je to naše práce, vždycky to dopadne dobře. Pip pip pip pip. Pííp. Sonda něco zaměřila! Jsem blízko, ti dva jsou tady. "Jacku jsou tady. Slyšíš mě? Jsou tady!" "Jo, já vím. Obraz se mi přenáší. Jdu na pomoc. Volám Gwen." "Oukej. Tak jdu na ně. Jsou v jednom baráku na rohu… cedule nejde přečíst, ale je tu to cítit. Jako doslova, páchne to tady po zkaženým mase. Jejich úkryt. A je to dost na okraji města. Poblíž je nějakej krámek a postarší motel. Dívej se na obrazovku, ukážu ti to," Musím se podívat na ten motel a hlavně dům. "Viděl jsi? Najdete to?" "Jo, už jdeme. Není to moc daleko, že ne?" Copak? Odvyknul sis chodit pěšky? "Ani ne, tak dva kilometry od místa, kde jsi ty. Gwen jde za tebou. Počkej na ni. Já jdu dovnitř. Kdyby něco, zavolej policajty." "To radši ne, jsou to mimozemšťani!" Mapleona už viděl, ne? Filtry mají vždycky. Jsou tak hnusní, že asi ani nechtějí, aby je někdo viděl. "Filtr vnímání. Vypadaj jako lidi. A moc se tam nezdržujte." Tak co, hoši? Jste tady? To doufám, jinak by moje sonda byla rozbitá. Pistoli do rukou, pero do kapsy. Musím se jich zbavit rychle. A nechci bejt jenom dalším obědem na jejich talíři. "Ó fuj! Co tohleto je?" řekla znechuceně Naranique, když odhrnula igelit, který tam byl místo dveří. To vypadá jako… Ahh, nechci na to ani myslet, je to nechutný! Vypadá to jako… ohlodaný tělo. Nějakej člověk. Radši jdu dál. Jo, tohle je rozhodně jejich doupě. …Gwen už došla k Jackovi a jdou sem. …Ou, támhle jsou. Naštěstí mám i druhou zbraň. Ti si zaslouží zemřít. Za tohohle a čtyři další. Pomyslela si Nara a do obou Mapleonů vyprázdnila celý zásobník. "To je za ty lidi, vy hnusáci," Naranique vzala ze stolu dva nože a zapíchla je do obou těl. "A tohle je za mě." Jen tak pro jistotu, co kdyby se ještě probrali. A zároveň se jim tím zrušil ten filtr. Tak se zdá, že Jack a Gwen sem jdou zbytečně. "Jacku, už sem nemusíte, je po nich." "Jasně, viděl jsem to. Dobrá práce. Jako pravej člen Torchwoodu. Netušil jsem, že seš taková." "Jaká?" proč se ptám, když to vím? Myslel to, jak jsem je zabila. Asi jsem se moc dívala na Lovce duchů… To určitě, zhlídla jsem celou první řadu naráz. "Že jsi je jen tak zastřelila a ještě ten nůž." Jo, přesně. "Dost jsem se naštvala, trochu mi to ujelo. No nic, úkol splněn, můžeme jít. Běžte zpátky k TARDIS." Bezva, tyhle brýle už si můžu sundat. Je to trochu divný, nosit brýle. Dám je do kapsy. To je taaaková výhoda mít je zevnitř větší. No, tak já jdu. A to bylo jako všechno? Nějak moc lehký… A Naranique odešla za klapotu podpatků do své TARDIS, kde se znovu setkala se zbytkem týmu. Vrátila je na základnu a sama odletěla zase domů.

***

17:03

Tak, Mapleonové vyřešeni, mám pauzu. Udělám si kafe a asi si pustím druhou řadu Lovců. Zajímalo by mě, jak to dopadne s démonem. Najdou ho? Doufám, že jo. Dávali to na čem? ABC? Projedu to všechno, z roku 2007. …Dneska to byl jenom krátkej případ, takhle by to mohlo být pořád, že jo? Jenom dvě hodinky a pak volno… Pííp! "Co? No to ne!" Dva případy? Really? Vždycky když je to takhle hned, něco se stane. Tak co zase? Hmm, pterodaktyl se dostal na okolo prolétající letadlo. To jako vážně? Něco s časem, asi. Jenom doufám, že Jackovi ten jejich neutek. Zavolám mu. "Jacku, neutekl vám pterodaktyl?" "Co? Ne, proč?" "Tak dobře. Jenom se ptám." Vážně je to nějakej jinej. A kde to je? …Nad Atlantikem. Takže to budu muset přistát v tom letadle. Fakt bezva. Vezmu si teleportační náramek, s TARDIS se tam vejdu asi těžko. Je to dopravní letadlo? …Jo. A taky neviditelnej náramek. Jenže jak se chytá pterodaktyl? Na lano asi ne. Ale co, nějaký vezmu s sebou. A pistoli, sonik, možná generátor silovýho pole. Nebo kdybych otevřela dočasnou trhlinu do pravěku? Tak na pár vteřin, to by stačilo. Radši si vezmu i tuhle věcičku. To bude asi všechno, takže přesný souřadnice… A jsem tady. Zapnout štít a maskování. Lup! Jo, nejsem vidět. Oi, to letadlo pěkně háže. Tak kde je? Tady, venku. U třetího okýnka. Ti lidi dost panikaří a křičí, ani se jim nedivím. Jenže co teď s tím? A jak se přes ně dostanu? Abych otevřela trhlinu, musela bych kapsli hodit ven. To znamená na vteřinu otevřít okýnko. Jenže ty se otevřít nedají. Jenom rozbít. To by šlo, ne? Perem to rozbít, dát kyslíkovou bariéru, prohodit tam kapsli a okýnko opravit zpětným chodem. Jo, dobrej nápad, vážně! Tak jdeme na to, ale rychle! 3, 2, 1, teď. Bzzzzzzzt! "Áááááááááááá!" Křičí lidé z letadla. Fuf! A je to. Bariéra drží, lidi nekřičí. Ten pterodaktyl se vzdálil, musím těsně k tomu okýnku! Doufám, že je tady neumačkám, ale pro záchranu letadla to snad chvíli vydrží, no ne? …Jo, bezva, támhle je. Hlavně se musím trefit. Zapnu na tom antigravitaci a autopohon, ať to vítr způsobený letadlem neodnese někam do prčic. Puf! A pterodaktyl je pryč. Mise číslo dvě splněna. Tak teď už na to kafe snad čas mít budu. Oh no! Teleport se trochu vybil, má dosah jenom na nejbližší jiný letadlo. A kam vůbec letí tohle? …Do New Yorku. Zase USA? Tak už jsem dneska jednou byla. Třeba bude to nejbližší letět druhým směrem, do Evropy. No co, za pokus nic nedám. Zmáčknout… Vida, tohle není dopravní letadlo. Je soukromý… a velký. Co to je? Orel v kruhu? Nějaký logo, asi. Něco mi to říká… A jdou sem nějací lidé, se zbraněmi. Jasně, SHIELD! To je to logo! Ještě, že mám to maskování. "Ruce nad hlavu! Kdo jste a co tady děláte?" Oni mě vidí? Takže i tomu neviditelnýmu došla šťáva."A kdo jste vy? Jak to, že mě vidíte? Jo, ruce, jasně. Vidíte? Nic nemám." "Já jsem ředitel Coulson, tohle je agentka Skye ze SHIELDu a vy jste mi pořád nevysvětlila, jak jste se sem dostala!"
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Oblíbený seriál?

Doctor Who 41.2% (21)
Sherlock 7.8% (4)
Teorie velkého třesku 2% (1)
Arrow 9.8% (5)
Agents of SHIELD 9.8% (5)
Jak jsem poznal vaši matku 3.9% (2)
Flash 3.9% (2)
Upíří deníky 3.9% (2)
Supernatural 17.6% (9)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama