PP #3 - Doktor a trojitá vánoční invaze (part 1)

7. ledna 2015 v 20:12 | Naranique |  Perníčkové příběhy
Třetí příběh. Z šesti perníčků, ale takhle už to bude, ne 5, ale 6.
To, co jsem psala včera neplatí, nemusí to být jenom o zvířatech a dnešek je ten případ - tenhle příběh by se měl zařadit spíš do DW fanfictions - je o Doktorovi celý, nejen že se tam zase objeví. A taky je delší. Stejně jako včera, vystupuje tam 11. Doktor (pro něj se to odehrává těsně po The Snowmen). Ostatní tvary jsou: sněhulák, anděl, vánoční stromek (vánoční speciály), pes (pro dnešní příběh K-9) a ještě jedno zvíře, co se tam nehodí - ježek. Napřed jsem absolutně nevěděla, co s ním, ale nakonec jsem ho tam nějak zapasovala. Tyhle dnešní tvary mi tak pěkně nahrály na to, že to je jakýsi takýsi mix vánočních speciálů a o Vánocích se to i odehrává.
Dneska jsem to pro změnu psala v hodině literatury (ale tohle přece literatura je, takže to je v pořádku, ne? :D), ale bylo to tak dlouhý, že jsem to nedopsala hned, ale až teď, jak to píšu (normálně si to píšu do sešitku).
Ale pozor, tenhle příběh by byl moc dlouhej, takže to bude na pokračování mezi jednorázovýma FF! (a taky jsem nepoužila všechny slova, to až v pokračování)"Tak, krásko, kam poletíme tentokrát, co? Na Megatron? Metebelis III.? Sto? Zonii? Víš co, vem mě tam, kde jsem potřeba." řekl Doktor své lodi, poodstoupil od řídící konzole, upravil si motýlek, sledoval, jak se páčky samy hýbou a poslouchal zvuk zapnuté ruční brzdy. TARDIS začala odlétat a zanedlouho i přistála. "To jsem zvědavej, kde vlastně jsem. Vida, Země. Londýn - jak překvapivé...," povídá Doktor trochu ironicky. "Řek bych tak kolem roku 1890. ...Jo, tohle je rozhodně 1890. A jsou Vánoce!" Doktor tedy šel ven a porozhlédl se po okolí. Chvíli jen tak chodil viktoriánským Londýnem a nevypadalo to, že by tu mělo být něco nebezpečného. Ale TARDIS mě sem nezavezla jen tak, něco tu musí být! pomyslel si Doktor. Ale za chvilku už se objevil problém číslo 1 - umělý vánoční stromek. "Stromek z umělé hmoty v roce 1890? To je časový nesmysl! Ale už jsem to dvakrát viděl, o Vánocích 2005 a 2006. Možná ti lodivodi od Sycoraxů přežili a propadli se v čase sem. Jasně, to by všechno vysvětlilo! No, vlastně ne všechno, jenom ten stromek...," Doktor prozkoumal strom sonickým šroubovákem. "Ano, zaznamenal časovou energii, bylo to přesně tak, jak jsem si myslel. Měl bych ho deaktivovat dřív, než tady nadělá nějakou paseku." Tak Doktor změnil nastavení šroubováku, deaktivoval stromek a šel dál. "Tohle bylo nějaký lehká, TARDIS by sem neletěla kvůli jednomu umělohmotnýmu stromu..." řekl zase Doktor a šel zkoumat dál. Ale Londýn byl hodně velký i tehdy, takže si do rukou vzal sonický šroubovák a ten s pomalým pípáním stopoval mimozemskou DNA v okolí. Skoro okamžitě se šroubovák rozpípal víc, Doktor šel za tím pípáním a zanedlouho dorazil k zavřeným vratům. Doktor je otevřel a za nimi našel... "K-9! Můj plechovej pse, co tady děláš?" "Zdravím, pane. Zničil jsem nepřátelské kovové anděly,pane." "Kolikrát ti mám říkat, že mi nemáš říkat pane. Ale nemyslel jsem, co děláš tady, myslel jsem, co děláš v tomhle roce." "Ocitl jsem se tu omylem, pane. Ale je to tu nebezpečné." "Napřed stromek, teď andělé z lodi Maxe Capricorna... Je tu ještě něco jiného?" "Potvrzuji." "Dobře, jo, ale co, K-9?" "Nevím, pane." "Jo, to jsem si mylel. Tak! Co s tím? Musíme to najít. TARDIS!" Tak se Doktor a K-9 vydali do jeho TARDIS, aby tam zjistili, kde je ta poslední hrozba a co to vlastně je.

"K-9, projeď skener tím tvým počítačem, co máš v sobě, celou mapu. Zjistíme, kde jsou a co jsou." "Provedu." K-9 proskenoval mapu na obrazovce monitoru a ukázaly se na ní tři tečky. "To je naše TARDIS, tu vymaž. Tadyto nahoře je dům Vastry a Jenny, takže ten taky vymaž. Zbývá nám poslední tečka, tady u Temže, výborně!" povídá nadšeně Doktor. Zmáčkl pár páček a čudlíků, TARDIS na chvilku s vrzáním přistála pár metrů od místa poslední tečky (kupodivu) a vylezli i s K-9 ven najít ty mimozemšťany.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Líbí se vám perníčkové příběhy?

Ano, je to zajímavý nápad 100% (3)
Ujdou 0% (0)
Jsou hrozné 0% (0)

Komentáře

1 Anie Anie | Web | 10. ledna 2015 v 17:46 | Reagovat

Pěkný příběh, jdu se přečíst 2. část ;-).

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama