Co je pro mě největším požitkem

18. dubna 2015 v 21:32 | Naranique |  Slohové práce
A poslední osmičková. Pololetka na 2. pololetí. Úvaha. A odpověd na tuto otázku zní (no, aspoň pro tuhle práci) aquapark. Normálně bych napsala sny, psaní Gallifreyanky, kreslení z ní, přemýšlení o tom a tak. Nebo sledování seriálů. Ale jak mám o tom napsat úvahu? Tohle bylo rozhpdně lepší téma.Moc zajímavá otázka - říkám si v duchu. Mohla by to být čerstvá, voňavá pizza s křupavým okrajem? Nebo mangový džus v orosené sklenici? Nebo oslava narozenin s kamarády a spoustou legrace? (to jsem napsala z nutnosti. Ani ve snu by mě oslava nenapadla) Také zajímavý výlet na nějaké krásné místo. Ano, mým největším požitkem by mohla být spousta věcí, ale když se ještě jednou zamyslím, začíná se rýsovat obraz dne stráveného u vody v aquaparku. Konečně je krásný a horký letní den s úpně modrou oblohou, voňavým vzduchem a spoustou volného času. Je se na bazén! Už samotné rozhodnutí, že tam půjdeme, ve mně vyvolává radostné pocity. Okamžitě mám sbaleno (a čekám na pomalou mámu).
Konečně! Kupujeme vstupenky a zelené šipky nás pouštějí dovnitř se slovy: "Vstupte, prosím!" Ještě pár kroků a už vidím průzračnou tyrkysovou modř vody. Nadechnu se a přemýšlím, čím to na bazéně voní? (chlórem) Cítím vodu. Rychle najít nějaké místo. Mám pocit, že to trvá věčnost, než se dostanu do vody. Rychle na žlutou klouzačku a už jsem ve vodě! Na těle cítím chladnou vodu a přemýšlím, jestli je ten chladná pocit příjemný nebo zda je mi zima až moc. Ne, je mi opravdu příjemně. Voda mě osvěžila a ochladila tak akorát. Ještě se několikrát svezu a pak rychle na tobogán. Mám moc ráda rychlou jízdu mokrými hladkými zatáčkami. (tak ty nejsou hladké ani náhodou. Povrch drhne. A jízda je sakra rychlá, však vyhrávám Hanácké mistrovství) Ve tváři cítím vítr, kolem stříká voda a je mi opravdu moc dobře. Také ráda pozoruji kapky vody, jak se třpytí na slunci.
Když je mi trochu chladno, lehnu si na slunce a zavřu oči. Cítím, jak mě paprsky slunce pomalu ohřívají a kapky vody postupně mizí. Zaposlouchám se do zvuků okolí. Slyším vzdálené i blízké šplouchání vody, teď musel někdo skočit do vody. Slyším i smích a všelijaké hlasy. Teď někdo prošel a mluvil anglicky. Jsem zvědavá, a tak se podívám. Vtom si uvědomím, že je mi horko a jdu di zaplavat. Také plavání mám moc ráda. (ani ne) Vnímám plynulý hladký pohyb a příjemný pocit po celém těle. Také se ráda potápím. Kdo asi vynalezl plavecké brýle? Jsem moc ráda, že takové brýle existují a že voda je tak průzračná, že pod hladinou dohlédnu až na druhý konec bazénu.
Po celém dni cítím příjemnou únavu a když jdu spát a zavřu oči, ještě jednou se přesunu zpět v čase, když vzpomínám na všechny zážitky a představuji si, jaké to bude zase příště, až bude opět nádherný den plný slunce, vody a pohody.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama