8 typů bazénových lidí

4. května 2015 v 20:42 | Naranique |  Články
Tohle jsem chtěla napsat už dávno, i když to vůbec nesouvisí s ničím, o čem běžně píšu. Ale napadlo mě to jednou na bazéně - vždycky tam jsou určité typy lidí a všichni se dají přiřadit k určité skupině, pro kterou je charakteristická právě jedna věc. Každý je něco. Já osobně patřím mezi plavce a potápěče + jednou nohou k zábavářům. Na bazéně jsem byla poprvé před deseti lety, to ještě olomoucký aquapark nestál. Ale už v té době se toho dalo všimnout. I když to je jenom plavecký bazén. V aquaparcích se to ale pozná líp. Přijdete do areálu, do bazénové haly. A vždycky to tam vypadá stejně, co se do rozložení lidí týče. A když jdete za hodinu na záchod, dělají to samé. První příznak toho, že jdete zařadit do jedné určité skupiny. Ten druhý je, že tam jste i příště a děláte to samé vždycky. A já to posoudit umím, protože v našem malém aquaparku jsem pečená vařená. Plavčík, vedoucí bistra a většina recepčních nás znají, pamatují si nás, ví, že vždycky platíme kartou a chodíme na tři hodiny, ale to od letoška, předtím to byl celý den. Chodíme každou sobotu. Opravdu každou. Jenom tento týden to byl pátek.


1. Rodiny s malými dětmi

Příjde tam rodinka, tři děti, zaberou si pro sebe pět lehátek, jakoby nestačily tři. Rodiče dětem přikážou, ať počkají a proti jejich vůli je namažou krémem. Potom nesmí dvacet minut do vody, přitom ty děti to chtějí nejvíc. Potom je navlíknou do kruhů a rukávků, že ty děti vypadají jako velká plastová koule a jeden z rodičů - většinou otec - s nimi jde do vody. Ale neběhat, neskákat, nepotápět se, nestříkat, vlastně tam nesmí dělat nic, jen se tak vznášet na hladině v tom kruhu. Jsou tam půl hodiny a potom opalující se máma buď za A) vytáhne mega svačinu nabalenou doma, kterou děti jíst nechtějí, pokud to ovšem není meloun, na ten se vrhnou, nebo za B) nakáže se osušit a jdou si stoupnout do 20 metrů dlouhé fronty na hnusný smažák, který by ty děti jíst neměly. A ještě jim k tomu koupí colu. Fuj!
Po jídle se musí hodinu smažit na slunci a pak jim máma milostivě dovolí jít na klouzačku. A jdou po třech hodinách domů. Mluvím ovšem o létě, v zimě je to tak, že jdou do tzv. výplaváku, dítěti je dobře, ale táta řekne, že je zima - ať je -5 nebo +15 - a jdou dovnitř. Dítě křičí, protože tam chce zůstat.

2. Plavci

Na první pohled sportovci. Jedině celé plavky, nejlépe Arena, pokud jde o ženy, muži zase nikdy nemají ty volné šortky. S sebou mají jenom sportovní plastové boty, plavecké brýle a ručník, většinou jednobarevný. Na bazéně nejsou víc než dvě hodiny, zato celou dobu plavou. Občas se k té chabé výbavě přidá i plavecká deska, čepice nebo ploutve. Skočí šipku do bazénu, jedno, jak moc přeplněný je, začnou plavat kraula svým rychlým stylem a krásně se vyhnou všem lidem ze 4. a 5. kategorie. Tihle jsou víc na obyčejných plaveckých bazénech, ale v aquaparcích je taky občas najdete. U nás jenom v létě, v zimě se dá plavat ve 12 metrů dlouhém výplaváku. Ve třicetistupňové vodě (fuj, já mám radši 25°). Ráj pro 4. a 5. Oni tam tihle ani nejí, nejdou na tobogán, chodí zásadně sami. A někdy se ani nesprchují, do té igelitky, kterou si vzali, se šampón ani nevleze.

3. Polehávači

Skoro nejčastější skupina. Přicházíte - opalují se. Odcházíte - opalují se. Pokud neodešli se zatažením oblohy. Přijdou, svléknou lehké šaty, které mají na plavkách, lehnou na ručník, každou chvíli se otočí. Často si u toho čtou ženský časopis/bulvár nebo poslouchají MP3. Do vody často ani nejdou, max do sprchy. Ale dvě hodiny před odchodem, aby jim ty plavky ještě uschly - chtějí si na něj ty šaty obléct zpátky. Jsou celí hnědí už na začátku července, pokaždé mají jiné plavky, na kterých je vidět, že vodu viděly leda tak z dálky. U nás v Olomouci jsou takoví, co aspoň jednou do vody většinou jdou (jedna tří - vlastně už čtyřčlenná rodina - říkáme jim Hnědá rodinka, jsou tam každý den, do vody chodí táta, je tam syn, ale máma skoro nikdy. Jsou takoví pořád, takže jsou zřejmě dost bohatí), ale když jsem u babičky v Třinci na koupališti, tam jsou takoví, co opravdu jenom lehnou - leží - obečou se - odejdou.

4. Překáživci

Neboli arogantní kecači či hráči. Občas i plavci. Ale prostě takoví, co si stoupnou doprostřed bazénu a nevšímají si okolí. Člověk vždycky kroutí hlavou a ťuká si na čelo, jak jsou ti lidi nemožní. Vidí jenom sebe a asi si myslí, že jim ten bazén patří nebo co. Mluvím z vlastní zkušenosti při každé návštěvě aquaparku. Teď v pátek tam byly takové tři holky, které si tam hrály a potápěly se. Přímo uprostřed! A vždycky nám vplavaly do dráhy (plavání). Nekoukaly se. A jedna mě dost blbě kopla do břicha. Většinou jsou to takoví lidi, co si povídají. Předminule to byly takové dvě paní, asi nejhorší v historii. Naložily se tam jak ve vlastním, navíc byly dost tlusté (nic proti tlustým lidem, ale tyhle byly úplně blbý) a zabraly tam dost místa. Ta jedna ani neplavala, jenom máchala nohama, jakoby to mělo dva metry a ne 1,35 metru. Jako by jí nedošlo, že dosáhne na dno. Kecaly. A nepomohlo ani to, že jim máma postříkala suché vlasy. Dost hodně. A neodešly a neodešly. [Říkaly jsme jim Gossip Ladies. Ten den tam byl ještě tzv. Překáživej pán, Lex Luthor (byl to plešoun a vypadal jako on - teda ze Smallville, ne z filmu - ještě dva ten den) a Miss Puntík - vymýšlíme si přezdívky i pro obyčejné lidi. Ciscovi by se to líbilo - co teprv superhrdinové!] Patří sem i bezohlední puberťáci, co si hážou míčem a děti, které z toho nemají rozum. A to je omlouvá. Ale ty dospěláky ne. Dále děti - už větší - které přelézají dráhy, potápí se tam, řvou, hážou... Jako by to nebyly plavecké dráhy. A plavčík je ani nevyhodí.

5. Poplavávající drbny

Mezi těmahle a 4. moc rozdíl není, ale ty čtyřky většinou stojí. Nebo si tam hrajou. Tyhle jsou zásadně v plaveckých drahách. Občas kecají i s manželem. A vypadá to asi takhle: Mají příšerné plavky. Někdy jsou tlusté a myslí si, že je ta dvoustovka pohyb. Vlezou do bazénu, kecaje uplavou v celé své šířce padesát metrů, stoupnou si ke stěně v nízké hloubce, zaberou to tam, zase drbou - dost nahlas - po dvaceti minutách uplavou další padesátku a tohle se opakuje, dokud nevylezou a nejdou na kafe. A ještě jedna věc - obvykle jsou to důchodci.

6. Masážníci a vířivkáři

Tihle zase hned po příchodu vlezou do "teplého masážního buráku". (FOTKA - druhá ve čtvrtém řádku, možná nepůjde; výplavák je poslední v pátém) Jsou tam po dobu dvou bublání, jdou na WC. Pak jdou na masážní proudy ven. Tam jsou zase dlouho, dokud je zase nevypnou, pak jdou na bublinky - pokud je tam místo. Jdou se najíst a zbytek dne stráví v páře a vířivce. Tam nejdéle ze všeho.

7. Zábaváři

Většinou mladí lidé, teenageři. S sebou mají míč, létající talíř a spoustu dalších věcí. Vždycky jsou to party kamarádů, většinou složené buď z kluků, nebo z holek. Hulákají, blbnou, hážou, překáží. A druhou půlku času stráví na klouzačce, tobogánu a trychtýři (Spacebowlu = vesmírná mísa, ha ha!) vymýšlením různých divných a zakázaných poloh, jak na tom jet. Obvykle jezdí po kolenách nebo břiše, plavčík je pořád vypískává. Do plaveckého bazénu si zaskočí maximálně zaskákat. Skáčou tam šipky a machrujou u toho. Jenže když už má na konci srpna voda jenom 20-22 stupňů, koupu se v ní sama. Pak prej machři! A taky vymýšlí různé soutěže a zapojují se do těch již plavčíkem vymyšlených. K jídlu jedině párky v rohlíku a spálené vafle na tyčce až podezřele připomínající páteř (které najdete jedině u nás).

8. Selfíčkáři

Podobní sedmé kategorii. Stejná věková skupina. Většinou holky, s voděodolným úplně vším, novými plavkami a suchou hlavou. Minule tam ale byla i parta kluků.
Vždycky mají ten nový japonský supervynález - voděodolnou kamerku na tyči. Různé pózy, polohy, skupinky. Fotí se při kohoutích zápasech, potápění, hrách, nebo jen tak s našpulenými pusami. Pořád se hihňají. Vždycky přijdou do výplaváku, udělají pár fotek, se smíchem se vrátí dovnitř a za dvacet minut jsou tam zas. Několikrát denně. Ale tenhle typ lidí se objevil loni, takže ho nejde specifikovat zase tak přesně.

A to je všechno. Neberte to zase tak vážně, má to pobavit (a fungovalo to?). Ale většinou je to pravda. Přišel by někdo ještě na nějaký typ? A máte to na vašem bazéně stejně? Komentujte, prosím! Chci znát váš názor. Aspoň té hrstky, co o mně ví. (Ne, to není rozkaz. Možná to tak vypadá. Ale není.)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama