My OTP & Ships

3. května 2015 v 19:12 | Naranique |  Články
Každá správná Fangirl (a to já jsem!) má svůj (nebo jak by se to mělo skloňovat) OTP. A co to je? (pokud někdo neví) Zkratka anglického výrazu One True Pairing. A je to prostě váš nejoblíbenější pár, takový ten, co ti dva prostě musí být spolu, ten jediný pravý - jak se dá název překládat - ať už je reálný nebo ne. A obvykle se i nějak jmenuje (jako třeba Destiel. Ale tyhlety gay páry/fanfikce vážně nenávidím). Znáte to, ne? Je nějaký film či seriál. Hlavní hrdinové nebo prostě hodně důležití lidé. Muž a žena. Ona miluje jeho a on ji, ale nikdy si to neřeknou, přitom je to tam očividné. A ne a ne se dát dohromady. Jenže vidí to úplně všichni, až na tvůrce. I když, občas... (Skye a Ward spolu byli, i když chvíli. Například.) No a potom je stejně dáváte dohromady. Řvete na televizi/počítač: No tak už se proboha polibte! Pořád o tom musíte přemýšlet. Píšete o nich fanfikce (což já nedělám, jenom ta jedna s 12th a Missy. A "spřátelené" blogy taky ne, ale jiné ano). Zase v Gallifreyance je dohromady ale dávám, ale to je paralelní svět. Tam je přece všechno jinak, no ne? Třeba Coulson a Mayová z 13. kapitoly, Jack a Gwen z 11. a 12. A tak dále.
One znamená jeden. Ale já si nějak nemůžu vybrat. Jiní mají taky třeba dva, ale u mě? Pche, dva! Skoro z každého filmu nebo seriálu nějaký. To už pak není OTP, ale tzv. Ship, zkráceně relationship = vztah. A často se mi o nich zdá, ale normálně, ne žádný... no, víte co. Normální součást děje snu. Tak tu chci napsat ty, které "uznávám" já. A máte je stejně? (Beru pouze ty ze seriálů.) A POZOR NA SPOILERY, POKUD NEJSTE U AKTUÁLNÍCH EPIZOD.


Existující

Desátý Doktor & Rose Tyler (Tenrose) - Doctor Who


Taková klasika. A vyjímka, protože spolu byli (no, ne že by to dávali najevo jako jinde). A ani jí nestihl říct "Rose Tyler... I love you." Tak smutný konec druhé řady... Pak se sice vrátila a zůstala s Meta-Doktorem, ale to už není ono. Hodně lidí nemá Rose rádo, ale já osobně ji ráda mám. Nejoblíbenější mám sice Claru, ale Rose je po Donně třetí. Jestli se to takhle dá řadit. Já mám ale společníky i společnice seřazené. Všechny a bez problému.
Ale když se ty postavy dají opravdu dohromady, máme radost. To se stalo u 9th, ale i tak. Ovšem tyhlety OTP jsou většinou neexistující, pak už to moc smyslu nemá.

Sheldon Cooper & Amy Farrah Fowler; Leonard Hofstadter & Penny (Shamy a Lenny) - The Big Bang Theory


Měla bych napsat asi i Howard a Bernadette, ale ti dva mi trochu lezou na nervy. A Raj s Emily, ale ti se moc vážně většinou neberou. ...Á, ať už se to se Sheldonem a Amy trochu posune! Přecejen už je to pár let. A když v 6. řadě říkala, že budou mít svatbu za 4 roky (10. řada), tak uvidíme... A taky doufám, že Leonard s Penny ji budou mít v 9. Podle popisu poslední epizody už se to ale brzo dozvíme. Mám tyhle čtyři ráda. Člověk si řekl "I ship them!" (co já vím jak tenhle výraz překládat) poprvé, když se potkali - I don't know how 'bout you... Hlavně Sheldon a Amy, tak stejní (v té první scéně v kavárně). Nó, a Leonard s Penny, první epizoda...

Jedenáctý Doktor & River Song - Doctor Who


Neskutečná dvojka. A ty složitosti. A taky smutný konec. Strašně smutný. Jenže tehdy to byl spíš začátek a ani jsme nevěděli, že je to tak smutné. Ale Jedenáctka a ona - to je prostě klasika. Ty hlášky plné "Spoilerů!" A ta závěrečná scéna šesté řady - The Wedding of River Song. A další smutná u Pandoriky. Takováhle láska - stokrát lepší příběh než Twilight! (možná i víckrát) A že je to dcera Amy A Roryho - to bylo teprv překvapení! Celou dobu cestoval s tchýní a tchánem. Vlastní rodina. Jó, doby Amy, Roryho a River byly prostě šťastné (relativně, vzhledem k tomu, kolikrát tam kdo umřel).

Oliver Queen & Felicity Smoak (Olicity) - Arrow


Tak tihle dva by byli ještě před předminulou epizodou mezi "neexistujícími". Konečně! Ty rozchody, dvakrát řečené "I love you"... "I want you to be happy." Sama mu odpověděla, že šťastná by byla s ním. Aspoň na jednu věc je Ra's al Ghul dobrý, dal je dohromady. Na jeden den, vlastně, ale stejně. Doufám, že až se Oliver vrátí do Starling City, budou spolu pořád. Další nešťastný konec tohohle páru už bych nesnesla (obrazně řečeno, samozřejmě, že bych se koukala dál, co s tím asi nadělám, že jo, maximálně napsat fanfiction). Konečně už se dali dohromady, tak ať to není jako s Clarkem a Lanou - historie na CW se holt opakuje... Protože teď to vypadá, že si Oliver vezme Nyssu al Ghul, to fakt nechceme. Jo, zapomněla jsem - SPOILER! Kdo neviděl poslední díl, jestli teda Arrow vůbec někdo sleduje.

Roy Harper & Thea Queen - Arrow


Tihle dva se dali dohromady dřív, než je kdokoliv dávat dohromady vůbec začal. Asi při třetím setkání, max čtvrtém. Nikdo to nečekal. Myslím. Já teda ne. Vždyť jí ukradl kabelku! A tak to všechno začalo. A zase se třikrát rozešli a vrátili zpátky. Napřed to chtěl Oliver, pak Malcolm Merlyn, pak odjela na Corto Maltese a trénovala boj s otcem (Merlyn). Byli spolu chvíli a zase odešel on a zařídil si novou identitu. Thea si myslela, že umřel, aspoň že není. Vypadalo to dost reálně, už jsem se bála. A v další epizodě (spoiler) se znovu setkají. (jupí! ale nechci znít moc slípkovsky)

Damon Salvatore & Elena Gilbert (Delena) - The Vampire Diaries


Tady ani není co psát. Už jsou spolu dlouho. A od téhle chvíle (Miss Mystic Falls, 3. řada) už to prostě byl "Ship", i když byla se Stefanem. A taky si tam uvědomila, že ho miluje. On ji miloval dávno předtím. A ani smrt (a následný návrat) je nerozdělila. Na chvíli, ale za pár epizod je to zase šťastný pár. Dokonce se kvůli ní chce stát člověkem (už asi ne, ale 2 epizody zbývají). Jenže kdo TVD sleduje pravidelně a zajímá se o aktuality, ví, že Nina (Elena) odchází ze seriálu, takže šťastného konce se tady asi nedočkáme. Je mi líto, že Elena musí zemřít. Moc si tu lidskost neužije, musím říct.

Clark Kent & Lana Lang (Clana) - Smallville


U Supermana je sice typické, že vždycky chodil s Lois Laneovou - po dlouhé době - ale ze začátku tohohle CW seriálu to tak nebylo. Tam až v deváté, desáté řadě, co já vím, ještě jsem tam nedošla. Teď jsem u páté a to je Clark právě tady s Lanou. Láska jeho života od sedmi let. Zatím. Napřed měla přítele, pak spolu byli (no konečně, druhá řada), pak se s ní rozešel, pak se rozešla ona, pak měla Jasona (a hrál ho Jensen Ackles - bylo tam taky dost paralel se SPN) a pak, na konci čtvrté řady, když si Lana myslela, že umře (no jó, meteority...), přiznala, že stejně vždycky milovala jenom Clarka. To pořád jo a ne, takový dojemný... Jenže člověk ví, že se stejně zas rozejdou, aby moh být s Lois, že jo. A to už je trochu ohraný. Teď jsou spolu a šťastní, tak ať to není na deset epizod, ale aspoň řada.

A to bude tak všechno od těch, co spolu jsou. Teď ty, co považuje za své OTP už trochu víc lidí. Takoví ti, co se milujou a koukaj se na sebe takovým tím pohledem, ale že by se konečně vymáčkli, to ne.

Neexistující

Leopold Fitz & Jemma Simmons - Agents of S.H.I.E.L.D.


Ti dva byli jasní už od prvního dílu. Prostě dvojka jak vyšitá. Ale tady aspoň Simmonsová ví, že ji její nejlepší kamarád (jak to může nepoznat...) miluje, řekl to. Dvakrát. A ona nic. Protože je to prostě pořád nejlepší kamarád. A že spolu pracujou. Vždyť on se pro ní chtěl i obětovat, když je Ward vyhodil z letadla (S01E22). Chtěl jí dát poslední kyslík a sám se utopit. A taky se to stalo, ale ona ho zachránila. Tak neříkejte, že ho taky nemá ráda, i když to neřekla.
A proč? Kvůli SHIELDu? Coulsonovi? Vidí to všichni, tak proč ne scénáristi, hm? Třeba ve třetí řadě (ale to jsem si říkala po konci první taky).

Phil Coulson & Melinda May - Agents of S.H.I.E.L.D.


Znají se dlouho, nikoho nemají, jsou stejně staří (rozdíl 1 rok), oba agenti SHIELDu... A je to tak vidět! Ward si to i myslel, když s ní ještě byl on. A sice by to nikdy neřekla (ani on, když se to tak vezme), ale má ho ráda. A bylo to vidět i na fotkách, když jsem nějakou hledala. Já ale sem vždycky radši dávám normální a neutrální fotky. Ty fotky byly takové šťastné, i když je to poněkud vážný seriál, ve kterém o vztahy (většinou) nejde. Jak se na sebe někdy dívají... No jo, ale tohohle páru se asi nikdy nedočkáme. To už bude dřív i pátá řada Sherlocka (ha ha ha!).

Dvanáctý Doktor & Missy - Doctor Who


Doktor a Master? Vážně? Když je z něj žena, mohlo by to fungovat. Proč ne. Nevím, jestli to hraje nebo co, ale ona se do něj podle mě opravdu zamilovala. Vždyť ho v S08E01 nazvala svým přítelem (I hope my boyfriend wasn't to mean to you... atd.) A pak ta líbačka u stěny... Doktor z toho zrovna moc nadšený nebyl - jako skoro vždycky - ale v druhé části jí taky políbil, tak uvidíme, až se vrátí zpátky v deváté řadě... Doufám, že z toho něco bude a že se neukáže, že to hrála a chce ho zabít. Což si nemyslím, ale u Vládce jeden nikdy neví. Podle mě by byli dobrá dvojice. Vrátit se na Gallifrey (nebo ji aspoň pomoct zachránit, Dvanáctka tam přece byl. To by potom o těch souřadnicích nelhala.), cestovat. Ale to už bych asi chtěla moc. Nestane se.

Barry Allen & Iris West - The Flash


Zase to typické "ona miluje jeho a on ji". On to řekl, ona je s Eddiem. A ten ji chtěl i požádat o ruku. Kdyby to Flash (nebo Reverse Flash, už nevím) nezarazil.... Přitom má taky ráda Barryho. Jen si to nechce přiznat. A kdo viděl poslední epizodu, ví, že v těch novinách z roku 2024 bylo napsáno, že článek napsala Iris West-Allen. Tak všichni doufáme ve šťastný konec. A když už ví i o tom, že Barry je vlastně Flash... No a v té časocestovací části, která se nestala, nakonec skončili spolu, takže vážně doufám, že nechá policajta Eddieho Thawna být. Vždyť je to příbuzný Reverse Flashe! Čas se přece nemůže tak lehce přepsat, to my Whoviani víme. No, někdy jo, ale jestli si ho má vzít, tak si ho vezme.

Sherlock Holmes & Irene Adler - Sherlock


Tady je to sporné. Ve všech ostatních verzích Sherlocka Holmese - třeba ta s Downeym - spolu opravdu jako pár jsou. Tady se to flirtování asi moc brát nedá. A stejné jako u předchozích - ona se do něj zamilovala, i když neměla - měla hrát Mycroftovu hru - a přizává to. On se do ní taky zamiloval ("Ta žena. Jediná žena." Co to asi znamená, že jo?), ale nechce to přiznat ani sám sobě, protože je to přece velký Sherlock Holmes, sociopat, co nemá přátele. Jenom jednoho. A vztahy ho nezajímají, jenom kvůli vyřešení případu, viz Janine. Ale popřít to nemůžeme. Nebýt paní Hudsonové, políbili by se. Nebo spíš nebýt Moffata. Ale prý se Irene vrátí na čtvrtou řadu, takže, hm, typická věta - doufám, že to vyjde.

Castiel & Meg Masters (Megstiel) - Supernatural


Vážně nejsem fanoušek Destiela. A vůbec těchhle věcí. Ani jeden z nich přece není homosexuál, ne? Bože, Dean a ženské - pořád. A Cas taky. Jsem spíš pro Megsitel. I když, tady to možná trochu reálné bylo, kdyby neumřela - pardon, kdyby ji Crowley nezabil. Ona se mu líbila - no, nejspíš. Sice je to trochu divný, anděl a démonka, ale co. Měla ho ráda. Napřed jim škodila a museli ji zabít, ale pak bylo člověku líto, že je mrtvá a doufal, že se ještě nakonec probere (nebo jsem jediná?). Kvůli Casovi. Ani spolu - no, víte co. "Neměli pizzu." Chápete? I Cas pochopil, kupodivu. Jo, taky jsem si říkala, že kdyby tam nepřišli Sam a Dean - do toho rozhovoru u flašky chlastu - mohlo to dopadnout jinak. Ale tohle už se nikdy nestane reálným. Jak jsem řekla tak desetkrát, je mrtvá. (Škoda, že se ukázalo, že April byla smrtka a zabila ho, to by taky šlo, ti dva... Rozhodně by nějakoupřítelkyni mít měl. A zdůrazňuju přítelkyni.)

Bobby Singer & Ellen Harvelle - Supernatural


Epizoda s paralelním světem (jak Balthazar nepotopil Titanic a způsobil mega paradox hodný DW) ukázala, že kdyby Ellen neumřela, byli by pár. I když už jsou starší, hodili by se k sobě. Oba jsou lovci. Přišli o předchozího partnera. Jsou blízcí přátelé Winchesterů. Nebo spíš jsem všechno měla napsat v minulém čase, protože jak víme, oba dva jsou mrtví. Takže můžou se potkávat, aspoň v nebi, jestli ještě Ash má ty kódy. I když, po epizodě Inside Man nevíme, co se vlastně s Bobbym stalo - můžou zabít někoho, kdo už v nebi (mrtvý) je? Asi ne, ale jsou to andělé...
A vlastně nevím, jestli by měl být s Ellen nebo spíš s Jody Mills. Ti by se k sobě taky hodili. Teda, když Bobby ještě žil. Ta scéna, když rozpustila podráždila Leviathana boraxem! Ale s Ellen by to teoreticky bylo reálnější. Hodí se k sobě víc.

DI Alec Hardy & DS Ellie Miller - Broadchurch


No, tak u těchhle dvou si to nechce přiznat ani jeden. Sice je u soudu nařkli, že spolu mají poměr (ne, že by měli), ale prostě Ne, ne, ne. Nepřipadá v úvahu. Ani se moc rádi nemají, nejsou nějak zvlášť přátelé. Ale takhle to v mnoha filmech začíná. I v takovéhle vážné a tragické detektivce přece musí být nějaký vztah, no ne? A tím nemyslím faráře Paula (Arthur Darvill) a Becku Fisher. Navíc oba hráli v DW. Musím přiznat, že jsem se na tenhle seriál koukla jenom kvůli Davidovi, ale pak mě to začalo bavit. Kouknu se i na Gracepoint, ale mladší a blonďatá Millerová - to prostě není ono. K němu se hodí Olivia Colman. A vlastně skoro všichni, včetně mé mámy, si myslí, že ti dva patří k sobě. Třetí řada???

Jack Harkness & Gwen Cooper - Torchwood


Kdo četl Gallifreyanku, ví, co si o nich myslím. A všichni. A oni sami. "Miluju ho. (Rhyse) Ale ne víc než tebe. (Jacka)" A pak si všichni kvůli Adamovi vzali ty zapomínací pilulky a zapomněli dva dny. Bohužel. Už od prvních dvou epizod jsem si přála, ať se rozejde s Rhysem a řekne Jackovi, co k němu cítí. On jí to říct chtěl, ale pak zjistil, že je s tím pitomcem zasnoubená. Oh my God! A pak se vzali, měli dceru... Rhys měl pravdu, byla s ním ze zvyku. Už od začátku milovala Jacka, jenže on pak byl s Iantoem... Tím si nejspíš vynahrazoval to, že Gwen by s ním nebyla, jenže byla, kdyby řekl, co k ní cítí! Od začátku jsem neměla ráda pár Jack/Ianto. Patří ke Gwen a hotovo! Doufala jsem a marně. I když dali na konec 4. řady cliffhanger, nikdy seriál neobnovili. Jaká to škoda. John by ho ještě hrát mohl. Jak Malcolm Merlyn vstal z mrtvých (nebo se prostě vrátil), člověk si říkal, že to je Jack v přestrojení. Mohl by se vrátit... I s Gwen a Rexem jakožto jedinými přeživšími Torchwood týmu.

Niklaus Mikaelson & Caroline Forbes (Claroline) - The Vampire Diaries


No a asi poslední. Je to sice villain (v TO hlavní postava, ale i tak padouch), ale každá fanynka ho má tak nějak ráda. Stejně jako Daleky, Vládce, Ra's al Ghula, Harrisona Wellse, Lokiho, Jokera... A to, jak se v blízkosti Car vždycky choval normálně. Měl ji rád. A člověk si říkal, že kdyby byli spolu, možná by se trochu změnil. A taky si říkal (nebo spíš říkala, TVD je pro holky) to klasické "Tak už se polibte, proboha! Patříte k sobě!" Hodil by se ke Caroline víc než Matt nebo Tyler. Jenže právě kvůli němu Klause pořád odmítala. V páté řadě spolu sice jakýsi románek prožili, ale jenom jedna noc (ehm, den, v lese). Že když se tomu přestane bránit, už ho nikdy neuvidí. To bylo na jednu stranu dobré a na jednu špatné. Bylo mi líto, že odejde. Ale musel, do New Orleans. Do The Originals.


Ale tohle byly jenom ty Ships. OTP si nechávám nakonec. Asi si říkáte, kdo to teda bude, když všichni jsou tady. Vlastně ale neexistuje, jenom jedna polovina páru. Ta druhá je vymyšlená. A je to moje Naranique, z Gallifreyanky. Já nevím, pořád na ni a toho jejího přítele (z budoucích kapitol) musím myslet a vymýšlet nové příběhy. A právě proto mi její psaní tak dlouho trvá - pořád píšu úseky z 20. a 21. kapitoly. Nebo dalších. Poslední. Druhého dílu. V aktuální se on ještě nevyskytuje. Až v té dvacáté. Fotku nemůžu dát, pochopitelně. Ale aspoň nějaký spoilerózní obrázek (komiksový). Mám jich hodně. A kdože to teda je? Už tu zazněl. Jak může půlka mého OTP být i s někým jiným? Ta jiná mi nevadí. Ta je narozdíl od N skutečná. Tak tedy - Castiel. Anděl Páně Castiel ze Supernatural. A říkám tomu Nastiel. Nebo Narstiel. A těch obrázků mám 75 - ne na všech jsou jenom oni dva. Nebo Cas vůbec. A tenhle je tak - no, dobrý a normální. A N tam nemá blbý vlasy. Komiksově je to proto, že nemám trpělivost. Ale to je vidět, ani to není vybarvené. A proč vlastně sedí na tom stromě - to bude v nějaké kapitole 30+, asi to nebude míň než 35. Ale to bude tak za dva roky, ne? :)

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Oblíbený seriál?

Doctor Who 41.2% (21)
Sherlock 7.8% (4)
Teorie velkého třesku 2% (1)
Arrow 9.8% (5)
Agents of SHIELD 9.8% (5)
Jak jsem poznal vaši matku 3.9% (2)
Flash 3.9% (2)
Upíří deníky 3.9% (2)
Supernatural 17.6% (9)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama