Velkolepé Vánoce [jak pro koho] – Prolog

17. července 2016 v 19:03 | Sophie |  Jiné psaní
Poslušně hlásím, že jsem po hódně dlouhé době zpátky, a hned s novou kapitolovkou. Vím, vím, jsem líná, a nepostuju články, protože se mi nechce a ani v tom všem psaní a čtení fanfiků zásadně v angličtině nemám čas. Už jsem si na to jaksi zvykla a v češtině mi to příjde dost divný, myslím psát fanfikce, a ještě k tomu pairingový fanfickce, a ještě k tomu slash. Vážně divný. V té angličtině je to nějak přirozenější, nebo co. Tam jsem schopná psát i smut bez nejmenších problémů, a v češtině? Nikdy ani ne.
Plánovala jsem aspoň článek o prvním roce na střední (nejlepší škola, třída i rok VŮBEC, btw) a dvě slohovky, ale nějak na to nedošlo. Aspoň tohle. A proč vlastně píšu česky tohle? Moc dlouhé a složité, myslím, že takhle je to jednodušší - napřed napsat a pak přeložit.
Není to tradiční věc, o které bych psala. Není to DW. Je to crossover Jamese Bonda, Sherlocka, Kingsmana a London Spy. Odehrává se to o Vánocích 2015 (teď je léto, no a co). Jestli znáte všechny čtyři, dobrý, jestli ne, aspoň Bonda a Sherlocka. I když, záležitosti z filmu Kingsman: Tajná služba jsou tam dost klíčové. O čem? Nechte se překvapit :)
Pairingy: 00Q (Bond/Q), Hartwin (Hart/Eggsy), Aleny (Alex/Danny), Mystrade (Mycroft/Lestrade), Sherlene (Sherlock/Irene) a John/Mary Watsonovi. Dala bych tomu Mko, ale první kapitoly jsou i rating T, pokud na to dbáte.


Prolog


V liduprázdném hangáru uprostřed studených, zasněžených hor přistála helikoptéra, nespatřena a nezaměřena ani jedinou živou duší, několik měsíců po nešťastném incidentu se selháním Valentinova plánu. Usadila se na jednom volném místě uprostřed rozlehlé jeskyně plné akorát tak vyhaslých, bezhlavých těl vojáků v bílém. Vrtule rozvířily zatuchlý, zvětralý vzduch páchnoucí po rozkládajícím se mase a prořízly mrtvé ticho. Motor naposledy zahučel a pomalu, ale jistě se zpomalil na nulu.

Dveře se otevřely z obou stran a vystoupili z ní dva muži odění v drahých černých kabátech a černých oblecích typických pro mafiánskou smetánku celého světa. Obezřetně se rozhlédli se kolem sebe a vykročili vpřed, pistole neustále na dosah ruky. Potřebovali se dostat až nahoru, do Valentinovy kanceláře. Jejich velkolepý projekt tentokrát nesměl selhat.

Valentine je možná mrtvý, ale on byl jenom jedna figurka na složité šachovnici SPECTRE. Jeho odkaz mrtvý není. Pořád mohou uspět v redukci lidské populace-nákazy, jež ohrožuje planetu Zemi-a to také uspějí. Není potřeba nic víc než rekalibrace biometrického rozpoznávacího systému na Valentinově stole a znovuspuštění programu SIM karet. Nic více než to.

Muži došli až nahoru do proskleného prostoru, bývalé hlavní základny systému, pozorně se vyhýbající nepořádku na zemi v podobě nespočtu těl a skleněných střepů. Krátce se zastavili u probodnuté mrtvoly Richmonda Valentina a jeden z nich se sehnul k zemi a z jeho ruky stáhnul černý prsten s emblémem chobotnice, který si schoval do kapsy. Vůbec mu nevadilo sahat na hnijící tělo ani prsten na něm navléknutý.

Valentine byl jeden z nejloajálnějších a nejvíce ceněných členů teroristické organizace SPECTRE. Jeho smrt by jim možná i byla bývala byla líto, kdyby nebyli chladnokrevní zabijáci nyní pracující pro Itala Pietra Albericiho, současného šéfa organizace, kterým je od té doby, co Blofelda zavřeli do vězení na doživotí. Alberici byl ve skutečnosti ještě horší než německý megalomaniak - což jeho podřízeným naprosto vyhovovalo. Jeho vláda byla drsnější a krutější, ale všechny obchody, transakce, sledování i nájemné vraždy probíhaly s mnohem větší efektivitou i stupněm úspěšnosti.

První muž se zvednul a oba svižně pokračovali v cestě nahoru bez vyřčení jediného slova. Všimli si, že stůl je mírně poškozený, ale stále funkční a nebude nejmenším problémem ho přeprogramovat. Tak dlouho, jak měla polovina populace jejich SIM karty, nic SPECTRE nestálo v cestě za 'očištěním' planety Země od nákazy, jakým lidstvo bylo.

Starší a menší ze dvou mužů přešel ke stolu, opřel se o jeho okraje a se samolibým a prohnaným úšklebkem ve tváři prohlásil: "Tohle budou vskutku velkolepé Vánoce."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama